Kelebekler Vadisi

Sadece tekneyle ulaşılabilen Kelebekler Vadisi, adını flora ve faunanın kesintisiz çiçeklendiği bu doğa koruma alanında yaşayan yaklaşık 105 kelebek türünden alıyor. Çadırınızı getirin (veya bungalovlardan birini kiralayın) ve kendinizi lacivert denize bakan uzak bir plaj da dahil olmak üzere saf doğanın içine bırakın!

Hızır Camp

Kaz Dağları’nın (İda Dağları) eteklerinde yer alan Hızır Kamp, ziyaretçilerin sık sık günlerini yürüyüş yaparak ve Zeytinli Deresi’nde yüzerek geçirdikleri doğanın ortasındadır. Tesisler arasında kendi çadırınızı getirmemeniz durumunda ağaç evler ve kulübeler yer alırken, mutfakta çoğunlukla Hızır’ın kendi bahçesinde yetiştirilen ürünlerden yapılan yemekler servis edilmektedir. Doğayı her anlamda seven kamp alanı aynı zamanda güneş panelleri ve rüzgartürbinleri ile kendi enerjisini üretiyor

Kabak Vadisi

Türkiye’nin Akdeniz kıyılarında, ziyaretçilerin vadinin tenha plajına giderken yanından geçtikleri çeşitli yüksekliklerde vadiye yerleştirilmiş yarım düzine kadar kamp alanı ile kamp ve glamping cennetine dönüştürülmüş korumalı bir vadi olduğunu biliyor muydunuz? Aile tatilcileri için mutlaka en iyi seçenek olmasa da, Kabak Vadisi bir hipster ve yogi cenneti haline geldi ve Likya Yolu’nda yapılacak bir yürüyüşe dahil olmak için harika bir yer olarak hizmet ediyor, ancak kırsal konaklama yeri pahalı olsa da son derece basit olsa da tüm ihtiyaçlarını karşılayacak..

Ahşap bungalovlardan ağaç evlere, çadır alanlarına kadar çok çeşitli konaklama seçenekleri var. Bu alan imardan korunduğu için betonarme bina, restoran veya dükkân yoktur ve aracınız 4×4 değilse yol oldukça tehlikelidir. Eskiden ziyaretçiler, Faralya’da vadinin tepesindeki eşeklere yüklerini yükler ve ardından aşağı doğru yürüyerek yaklaşık 30 dakika kamp alanlarına ulaşırdı. Bu günlerde ziyaretçileri vadide inip çıkaran bir minibüs var ve aracınızı tepede bırakmanız tavsiye edilir.

Babakamp

Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz gibi pitoresk koyları ile Akdeniz’e hâkim bir sıradağ olan Babadağ’da 1.300 metre (4,265 feet) yükseklikteki Akçaovacık Yaylası’nda yer alan Babakamp, ​​temiz havanın tadını çıkarırken doğayla iç içe kamp yapmak için ideal bir mekandır. Endemik bitki örtüsü ve muhteşem manzaralar ve Fethiye’den sadece 25 kilometre (15.53 mil) uzaklıktadır. Düzenli olarak yoga ve sağlıklı yaşam inzivalarına ev sahipliği yapan Babakamp, ​​hem kapalı bir yoga stüdyosuna hem de açık hava jimnastiği egzersiz alanına ve ayrıca ekolojik bir tuzlu su havuzuna sahiptir ve bu dağın popüler olduğu yamaç paraşütü için ideal bir üs görevi görür.

Ziyaretçiler, Ölüdeniz lagününe inmek için gökyüzünde uçabilir veya kamp alanına arabayla 13 kilometreden daha az olduğu için oraya gidebilirler. Ölüdeniz’den yolcuları yaklaşık 1.700 metre yükseklikte bulunan Babadağ’ın zirvesine çıkaracak olan Skywalk Fethiye Teleferiği de çok yakında hizmete girecek. Yamaç paraşütçüleri ve doğa severler için ideal bir üs görevi görürken, Babakamp’ın gerçek cazibesi, kelimenin tam anlamıyla dünyanın tepesinde oturuyormuş gibi hissedilen nefes kesici unutulmaz manzaralar sunan eşsiz gözlem güvertesidir. Babakamp, ​​taş bungalovlardan ahşap kulübelere, misafirlerin kendi çadırlarını kurabilecekleri veya karavanlarını park edebilecekleri kamp alanlarına kadar çok çeşitli konaklama seçenekleri sunuyor.

Club Amazon

Datça ve Marmaris tatil noktalarına yakınlığı nedeniyle Bördübet, huzurlu bir tatil için şaşırtıcı derecede uzak bir cennettir. Club Amazon, doğayla iç içe çeşitli aktiviteleri deneyimlemek için ideal bir yer, hatta Guardian, Avrupa’nın en iyi plaj tatilleriyle ilgili bir makalesinde bundan bahsetti ve “Derin, vahşi ormanda, tüm sarsıcı izlerden uzak olağanüstü bir kamp alanı” olarak nitelendirdi. modern kalkınmanın temelidir.”

Kamp alanı denize açılan bir dere üzerinde yer almaktadır, bu nedenle ormanda yürüyüş yapmak, tekne gezileri yapmak, orman havuzunda yüzmek ve açık hava film gecelerinin tadını çıkarmak gibi kano da ziyaretçiler için popüler bir eğlencedir. Konforlu taş odalardan mini bungalovlara ve “çingene” ve “glamper” arabaları gibi çatı pencereleriyle donatılmış bir dizi yaratıcı karavan tipi yapılara kadar çeşitli konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Bir avantaj olarak da görülebilecek tek dezavantajı, Club Amazon’a erişimin, lüks (ve alçak) arabaları olanların kaçınmak isteyebileceği 13 km’lik kayalık bir yoldan olmasıdır. Ancak konuklar alternatif seçenekler için her zaman Club Amazon ile iletişime geçebilir ve sonunda; bu özel noktanın kitleler tarafından nispeten keşfedilmemiş olmasının nedeni budur.