Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Zamanın Ruhu Gezegen Kadar Gizemli, Doğa Kadar Yeşil,
Gökyüzü Kadar Özgür Bir Yaşam Evreni

Zamanın Ruhu Gezegen Kadar Gizemli, Doğa Kadar Yeşil, Gökyüzü Kadar

Özgür Bir Yaşam Evreni

Zeitgeist Bodrum; dünyanın yaratıcı insanlarının kalabileceği, çalışabileceği, keşfedebileceği ve buluşabileceği bir yerdir.

‘Tatil ve işi birleştirmek için eşsiz bir fırsat yaratır, zihninizi açar ve size yepyeni bir küresel yaratıcı ağına bağlar.’

Doğal, özgür ve dayanışma dolu bir yaşam evreni olan Zeitgeist Bodrum, özgürlüğe önem veren topluluğu ile yeni bir yaşam arayışındaki insanları bir araya getiriyor ve başka bir yaşamın mümkün olduğunu ortaya koyuyor.

Yaratıcı bir köyde ortak çalışma, rahatlama, sağlıklı yaşam ve yerel deneyimleri harmanlayan Zeitgeist, günümüzün göçebe gezginleri ve yaratıcıları için özel olarak inşa edildi.

Şebeke Dışı Sistem

Zeitgeist Bodrum’un hedefi, lansmanından sonraki ilk üç yıl içinde tamamen şebekeden bağımsız çalışmayı mümkün kılmaktır.

Sera çiftliği, soğutma ve ısıtma merkezi, deneyimler de dahil olmak üzere kampüsün elektrik, su ve atık yönetimi konusunda tamamen kendi kendine yeterli olabileceği “Sıfır Karbon Yaşam” vizyonuna odaklanıyoruz.

Entegre Ekolojik Mimari

Yerel yapı geleneklerinden ve doğadan ilham alarak arazi ve ekoloji arasındaki sınırda köprü kuruyor ve tamamen sürdürülebilir bir yaşam alanı inşa etmeyi amaçlıyoruz.

Yüksek Yeşil Standartlar

Zeitgeist Bodrum, Türkiye’de en yüksek enerji verimliliği standartlarına göre tasarlanan ve inşa edilen ve Paris Anlaşması Çevre Standartlarını karşılayan ilk organize kampüs olmayı taahhüt eder.

Önceliklerimiz